Diskusija wužywarja:Wielemir

Z Wikipedije
Zur Navigation springen Zur Suche springen

Buź witany wu nas w dolnoserbskej wikipediji! - Michawiki (diskusija) 2. apryla 2012, 12:55 (CEST)


Będziesz w stanie dokonać artykułów w języku, o pierwszym rockowym muzykiem Nikolay Noskov, a potem o Philip Kirkorov? Jeśli się te artykuły, będę bardzo wdzięczny! Dziękuję! --92.100.21.249 25. oktobra 2016, 17:20 (CEST)

Use upper Sorbian when no translation available[žrědłowy tekst wobźěłaś]

Hello, please give a look. --Nemo bis (diskusija) 24. decembra 2016, 20:25 (CET)

Delete[žrědłowy tekst wobźěłaś]

Hi Wielemir, I deleted both, if you find another, let me know. Thank you DARIO SEVERI (diskusija) 13. awgusta 2017, 22:16 (CEST)

Tłumaczenie[žrědłowy tekst wobźěłaś]

Hej. Mógłbym prosić Cię o przetłumaczenie frazy Automatyczne odświeżanie na dolnoserbski? Z góry dzięki. -XQV- (diskusija) 20. junija 2018, 20:09 (CEST)

Deleting articles[žrědłowy tekst wobźěłaś]

Hi Wielemir, I deleted the category and three of the pages you requested. The article Trevor Devall is very short but it exists short in other Wikipedias ... do you really want to delete it because it's not important for this Wikipedia? If you think so, just send me a short email and I'll delete it. Please write to me when you neeed delete more. Best regard. DARIO SEVERI (diskusija) 25. nowembra 2018, 14:02 (CET)

Done. I deleted it. Regards. DARIO SEVERI (diskusija) 26. nowembra 2018, 01:02 (CET)

Hi Wielemir, I deleted both, unfortunately this type of editor does not get tired, they edit this type of article in dozens of Wikipedias. Write when they come back. Regards. DARIO SEVERI (diskusija) 28. nowembra 2018, 12:23 (CET)

Flower of the month[žrědłowy tekst wobźěłaś]

Tripleurospermum inodorum

Hi Wielemir

For your huge efforts on Lower Sorbian Wikipedia I want to present you the Flower of the month.

Best regards, --Holder (diskusija) 1. julija 2019, 07:22 (CEST)

Very bad user[žrědłowy tekst wobźěłaś]

I dont know why my edition was deleted while it added wide-known truth about pope the pole :( Looks like this man is catholic zealot and a polack who doesnt want the world to know the truth... I give this user 1/5.

Worst regards. 83.22.239.152 4. oktobra 2019, 16:53 (CEST)

Gwinea Równikowa w języku dolnołużyckim[žrědłowy tekst wobźěłaś]

Cześć! Mam wątpliwości, czy Gwinea Równikowa, to w języku dolnołużyckim Runikowa Guineja - tak jest w szablonie Pśedłoga:Nawikašćik Afrika. W wikisłowniku znalazłem natomiast Ekwatorialna Guineja. Czy mógłbyś to zweryfikować? Źródła, do których mam dostęp, nie dają żadnej odpowiedzi. Jedyna wskazówka to taka, że równik to ekwator. Dla mnie u w Runikowa wygląda podejrzanie, spodziewałbym się o lub ó, ale nie znam dolnołużyckiego. Pozdrawiam. Amigo7 (diskusija) 30. nowembra 2019, 23:45 (CET)

Ingolf Kśenka[žrědłowy tekst wobźěłaś]

Hallo ich bereite derzeit in der de. WP einen Artikel über seine wohl ehemalige Frau Susanne Kschenka vor. Wäre er auch für die de.WP relevant?--Scialfa (diskusija) 30. měrca 2020, 14:49 (CEST)

Hallo, Keine Ahnung, ehrlich gesagt... Wielemir (diskusija) 1. apryla 2020, 12:35 (CEST)

Boginie, poprawna odmiana i gramatyka dolnołużycka[žrědłowy tekst wobźěłaś]

Hej Wielemir, dzięki za pomoc, mam trochę pytań. Spróbowałem poprawić art. Tunezja. Ale mam tylko ten słownik dolnoserbski.de, gdzie rzeczowniki są w l. pojedyńczej i nie ma odmiany czasowników. Przepraszam bardzo za błędy.
1. Czy jest gdzieś online gramatyka dsb z poprawnymi odmianami i podstawami?
2. Jak odmieniać rzeczowniki z końcówką -aŕ w liczbie mnogiej, np. muzikaŕ, spiwaŕ, mólaŕ, grajaŕ, politikaŕ, kopaŕ itd? Czy to jest poprawnie lm: muzikaŕy, czy muzikaŕe, czy muzikary, czy jeszcze inaczej?
3. Jak się pisze "bogini" po dolnołużycku, np. bogini Atena, bogini Wenus, bogini Diana? W słownikach dsb i hsb jest tylko męski bog i bożyck. Czy to może być coś jak bożycka, bożka? Po kaszubsku to bożena, po czesku bohyni, po rosyjsku bohinja itd. Pozdr. AntekVeganova (diskusija)

Wielemirze, jesteś wielki. Dziękuję z całego serca za wyjaśnienia, Czasnik do sprawdzania i tę świetną gramatykę po polsku. Jak to mówią, mądrego to aż miło posłuchać. Mam taką szaloną ambicję, aby DSB Wiki dotarła do 5000 artykułów, a może nawet i do 10K. To może za jakieś parę lat się uda ;) Pozdrawiam. AntekVeganova (diskusija)